רונדה

תכירו את רונדה, גורה בת 2.5 חודשים שלפני כחודש התחבטה מתחת למכסה מנוע של כרכב בדרום תל אביב ויללה.

בעלי חיים יעדיפו להיות בשקט בסביבה עוינת כדי לא למשוך תשומת לב. אם רונדה מייללת בקול רם שעות על גבי שעות, סימן שהיא מיואשת ונמצאת במצוקה קיומית.

גורי חתולים מתחבאים ברכבים כל הזמן. זה מחסה נגיש, במיוחד ביום חורף גשום וקר כשאפשר גם להתחמם ליד המנוע. אך אין פה ארוחות חינם. גורים נהרגים ונפצעים ממנועים, נופלים ונמרחים על הכבישים ואם התמזל מזלם, הולכים לאיבוד במקומות שלא מכירים. מאבדים את המשפחה אם הייתה להם, מתקשים למצוא מים ואוכל.

באופן כללי, חיי רחוב של גור חתולים הם מסלול הישרדות עם סיכויים נמוכים שאף אחד מאתנו לא היה רוצה לנסות על עצמו. אך ליצורים הקטנטנים האלה לא ניתנת הבחירה…

בכדי לחלץ את הגורה מהרכב פנינו למשטרה. הגיע ניידת, השוטרים איתרו את בעל הרכב ומשטו אותו לכמה דקות מהחיים הזורמים של תל אביב. מניסיון שלי המשטרה תמיד משתדלת לעזור במקרים כלה ועל כך מגיעה להם תודה והערכה.

תחילה רונדה הייתה מאד מפוחדת. היא הייתה אולי מסכימה שיעזרו לה, אבל בטח שלא שיתפשו אותה ככה בידיים יצורים מפחידים. למזלה הדורות הקודמים ציידו אותה בגנים שעוזרים להסתגל לנוכחות של ענקים דו-רגליים ואף לדבר איתם ולנדב מהם לטובות הנאה.

היום רונדה ואני הפכנו חברים. היא אוהבת ליטופים, משחקת עם הידיים ולוקחת אותי כמובן מאליו.
היא חוסנה, סיימה את תקופת ההסגר ומוכנה לצאת לאימוץ.

נשמח להכיר לכם אותה אם תשאירו הודעה: shelterdiary.org/p/14190

עוד כלבים וחתולים בכל הגילים ובכל הצבעים, מתלטפים, מטופלים ומשוועים ליד מלטפת, מחכים בבית המחסה לבית חם ואוהב.

רוצים לאמץ? צרו קשר...

דילוג לתוכן