המלצות על ספרים וסרטים

שני בחורים קנו גור אריות בחנות "הרודס" בלונדון בסוף שנות ה 60 שעוד היה מותר למכור חיות בר בחנויות . מאז החוק אוסר ובצדק את התופעה הזאת . הם גידלו את הגור בדירתם בלונדון והכומר של הכנסיה הקרובה הרשה להם להביא אותו לחצר המגודרת של הכנסיה כדי שיוכל לרוץ וזאת הסיבה שקראו לו "כריסטיאן

חורף 1925 פרצה מגיפת דיפטריה בעיר נום שבאלסקה . ילדים נפטרו והתרופות אזלו והיה צורך לשלוח אספקה מעיר הבירה אנקוראז'.
בשל תנאי מזג אויר נאסר על כלי תחבורה לצאת לדרך . באלטו הכלב שעמד בראש השיירה לקח פיקוד והוביל אותם בביטחה למרכז העיר .באלטו בוודאות הציל את גונאר ושאר הכלבים ממות בטוח באזור נהר טופקוק . ילדי העיר ניצלו מהמגפה " ..

סרטון מקסים במיוחד המלווה בכתוביות בעברית מתאים לילדים
מבית הספר היסודי ועד בכלל .הסרט מקיף תצפית בבעלי חיים שונים
כמו כלבים , חתולים , ציפורים , קופים , סוסים , יוני דואר , חיות בר
שונות

ויקי מיירון -ספרנית בעיר ספנסר בארצות הברית מצאה גור חתולים כמעט קפוא בבוקר אחד שהגיעה לעבודה בספריה . היא הצילה את חייו ונלחמה עם הרשויות להרשות לה להשאיר את דיואי בספריה .בסופי שבוע היה מבלה בביתה . העיר ספנסר מעולם לא ידעה שיעור נוכחות גבוה כמו השנים בהן דיואי גר בספריה .

הסרטון מעלה רגשות אימהיים, אהבה וחיבה של שני מינים שונים של בעלי חיים . אול בול החתלתול מאבד את חייו בתאונת דרכים וקוקו בשפת הסימנים מראה רגשות של עצב ומאוחר יותר בוכה בתא שלה בפרטיות

האצ'יקו זכה להנצחה לאומית בשל נאמנותו לבעליו שאסף אותו כגור . גם לאחר מותו הבלתי צפוי של הבעלים הוא המתין שנים בתחנת הרכבת לבואו .פסל גדול בדמותו של האצ'יקו ניצב בתחנת הרכבת ביפן עד היום . הסרט מתאר ברגישות את הזמן החולף , עונות השנה העוברות , השעון בתחנת הרכבת- כולם מורים לנו כמה נאמנות והמתנה ידע האצ'יקו עד יום מותו בדיוק באותה נקודה בתחנה בה המתין יום יום לבעליו

ספר מדהים שנכתב על ידי הזאולוג דסמונד מוריס שהינו ” חובב בעלי חיים מושבע מימי ילדותו וכמעט וויתר על המחקר הזאולוגי משום שסלד מעריכת ניסויים בבעלי חיים והתנגד להם בכל מאודו …הוא פנה לדרך חדשה ללימוד ומחקר של עולם החי : תצפית ,כלומר ,מחקר טבעי של התנהגות בעלי חיים, דרך בה האדם יוצא אל הטבע ומתבונן בו ולא מביא את הטבע אליו למעבדה .

בספר “תצפית על בעלי חיים ” מוריס משתף אותנו עם הידע העצום שלו במגוון עשיר של נושאים כמו :הסוואה , התנהגויות מילוט , מצגי הרתעה ,מצגי הסחה ,התקהלות ,פיתוי ,עזרה הדדית ,הצגות מוות ,הבעות פנים ואוזניים , לחימה ,כניעה ,חיזור ,התנהגות ניקוי , התנהגות שינה ועוד ועוד .

רובו של ספר זה עוסק בתצפית בחיות בר אך בפרקים רבים בו אנו מוצאים מידע רב גם על חיות המחמד שלנו בבית : הכלבים והחתולים

הסטוריה, התפתחות, גזעים, התנהגות, גורים, בריאות, טיפול, אימוץ וגידול

גזעים, התנהגות, טיפול ומחלות. כולל, מפורט ומומלץ

שבח, שירה וציורים. ספר לחובבי אמנות וחתולים

רוג'ר טאבור הוא מומחה בעל שם בינלאומי. מתמקד בטבעם והתנהגותם של חתולים , מעלה בעיות התנהגות וכיצד להתמודד איתן.

היסטוריה, פסיכולוגיה, מאפיינים ותצלומים מרהיבים

ספר המייעץ למאמצי כלבים כיצד לנהוג בהם. כלבי כלביות והסגרים המגיעים לבית זקוקים ליד מכוונת. חינוך לצרכים, חרדות נטישה, ביישנות, נביחות, אגרסיות, חפירות, לעיסה ועוד.

ספר מקיף לרוכבים על סוסים, טיפול, טיפוח, ציוד, התנהגות ותרגול

סט קלפים מפורט על בעלי חיים ותכונותיהם הרוחניות לפי האינדיאנים והשיעור אותו אנו יכולים ללמוד מכל בע”ח. מומלץ ביותר, אנגלית ברמה גבוהה.

התפתחות הסוס והתנהגותו. קצר וקולע

אנציקלופדיה מקיפה על ההיסטוריה, הגזעים והתנהגות הסוס. מעשיר, מרהיב, מומלץ

ספר זה, פרי עבודה משותפת של אב-פילוסוף ובן זואולוג, דן בבעיות אתיקה, מוסר ורגשות, הנוגעים לבעלי-חיים, ובעיקר של בעלי-חיים עיליים (יונקים וציפורים). הוא עוסק בחובות האדם לבעלי-חיים, בזכויותיהם, במודעותם העצמית וברגשותיהם, באופני התנהגותם של בעלי-החיים ובכישוריהם, באקולוגיה, בשימור הטבע ובמגוון המינים שבו.
הספר ייחודי באופיו ואינו דומה לספרים שונים שתורגמו בשנים האחרונות לעברית, המתארים את חיי הקופים, השימפנזים, הפילים והאריות. הספר מנסה להעלות מספר סוגיות חשובות, שלא נדונו עד כה אלא מעט מאוד בספרות הביולוגית והזואולוגית בארץ.

הספר המומלץ ביותר למתעניינים/ות במצוקתם של בעלי-חיים תחת שליטתו של האדם, בדרכים לשנות מצב זה ובשאלות המוסריות על הקשר שבינינו לבין מינים אחרים.

כל מי שאוהב כלבים – ומי שמכיר את השמחה הצרופה להיות נאהב על – ידי כלב – ירצה לקרוא את הספר הזה. קנו עותקים לחברים שחייהם לא התעשרו בחוויה הזאת. ג'פרי מאסון יודע כמו רבים מאיתנו שכלבים יכולים לחוות שמחה ועצב; פחד ויאוש; הם יכולים להיות נאמנים ומעל הכל אוהבים – והוא אינו חושש לדבר על זה. לפנינו הערכה ישרה להפליא על ידידו הטוב ביותר של האדם שתגרום לאנשים רבים לחשוב על כלבים בדרך שונה לגמרי.

חיה מכוערת או מבעיתה, בדומה לאדם מכוער או מבעית, לעולם אינה משוללת תכונות משובבות לב. ואחד הדברים מפיסי הדעת בעולם החיות הוא המפגש הפתאומי עם חיה משעממת ומבחילה למראה, שמתגלית בה התנהגות מקסימה ושובת לב. הרפתקאותיו של דארל בערבות הפאמפה, בכפרי האינדיאנים של דרום אמריקה, בעמקי הגו`נגלים של אפריקה או באיי יוון – מתוארות בחיוניות שופעת חוכמה והומור. עולם בעלי החיים מתגלה בכל גווניו וסבכיו, שיש בהם דמיון מפתיע לעולמו של האדם. יחסו אליהם הוא אהבי ואנושי, הוא נותן להם שמות פרטיים ומעניק להם חיבה וידידות המדביקים גם את הקורא, ועושים אותו שותף לעולם קסום.

הגישה המעשית לטיפול חירום לחתולים – בספר הזה ילמדו בעלים מה לעשות לפני שיהיה מאוחר מדי.

הגישה המעשית לטיפול חירום בכלבים – בספר הזה ילמדו בעלים מה לעשות לפני שיהיה מאוחר מדי.

ספר זה הוא פרי ידע רחב ומגוון ונסיון רב-שנים באבחון מחלות-כלבים ובתיאור דרכי-הטיפול בהן.

במסגרת הפעילות של פרויקט "חיות וחברה", העוסק בכל ההיבטים של הקשר בין בני האדם לבעלי החיים, מקבץ הספר מטפלים על ארבע מאמרים שעניינם מגוון הפעילויות בתחום התראפיה באמצעות בעלי חיים.

קובץ זה פותח צוהר לנעשה בארץ בתחום הטיפול באמצעות בעלי-החיים בתחומי השיקום הרפואי והנפשי, בחינוך המיוחד וברווחה החברתית.

שלושה סיפורים אמיתיים על כלבים שהצילו חיי ילדים יהודיים בתקופת השואה

לי ראטלאדג' מביא לנו את הסיפורים המופלאים שחתולים יכולים לספר לנו – אם רק היו לומדים לדבר. יומנו של חתול מביא את הסודות הכמוסים של חתול הבית, הרואה כל דבר בביתו ובשכונתו. כל מי שליטף חתול אי פעם – חייב לקרוא ספר מקסים זה ! לי ראטלאדג' חיבר מספר רבי מכר שגיבוריהם הם חתולים. הוא חי בפלורידה, ומגדל שם עשרות חתולים העוזרים לו בכתיבתו. ספרו "אם אנשים היו חתולים" ראה אור בהוצאת 'אסטרולוג'

מדריך מעשי מפורט ומאוייר, הראשון מסוגו שנכתב בידי וטרינרית לציפורים ותוכים בישראל.

אין כלבים רעים מסביר כיצד לטפל בבעיות רגילות, כגון עצבנות, זינוק על שתיים, לכלוך, לקיקה, תוקפנות, קינאה ובעיות אחרות. אין כלבים רעים לא רק יספק לבעלי כלבים את הידע הדרוש, אלא אף יחדיר בהם את הגישה הנכונה לחינוך כלבם – באהבה, בתקיפות ובהתלהבות, לפי שיטתה של וודהאוז.

האם חתולים יכולים להתקיים על תזונה צמחונית? מדוע חתולים פותחים לפתע בריצות פרועות בכל רחבי הבית? עד איזה גיל חתולים ממשיכים להתרבות? כיצד איבד חתול המנקס את זנבו? הידעת שחתול זכר ששיניו פגומות אינו יכול להוליד צאצאים, כי מבלי לתופס בשיניו את עורף הנקבה לא יצליח לעולם להזדווג?

החתול המדריך השלם לטיפול בחתולים וגידולם דיוויד טיילור מדריך מקיף ביותר לטיפול וגידול חתול. כולל מדריך מפורט על גזעי החתולים. צבעוני, מהודר ומלא תמונות ואיורים. 288 עמודים. נושאים ראשיים:טיפול בגורים, בריאות החתול, תערוכות, עזרה ראשונה, הבנת החתול, רבייה וגידול, הזנה, בחירת חתול, האנטומיה של החתול, מוצאו של החתול, גזעים של חתול

מהו הכלב העתיק ביותר בעולם? האם כלבים צוחקים? איזה כלב מועיל ביותר לעיוורים? מהם הגזעים העלולים להיות מסוכנים? הכלב הוא בן לוויה אהוב ונאמן. בספר זה תמצאו מידע על כמאה גזעי הכלבים הקיימים בישראל, וכל גזע זוכה לתיאור מפורט של מוצאו והתפתחותו, מראהו ותכונותיו הבולטות. שפע התצלומים והפרטים המרתקים הופכים את הספר לאנציקלופדיה קטנה לעולם הכלבים.

כלבים מדריך שימושי כלבים מאת קיי וויט מדריך האמלין מיד על יותר מחמישים גזעים פופולריים. טיפול מעשי בגורים. בחירת כלב. אימון מהכלב והשליטה בו. בריאות וריבוי. 160 עמודים ותמונות בצבע. ראה ספרים בנושא אילוף כלבים באתר בוקספר

אם אהבה היא תנאי מקדים למעמד של מלאכות ,החיות מצויות בדרכן לכך ,מפני שיש להן אהבה בשפע.כל זן של חיות ,מכלבים וחתולים ועד לשלשולים ,ארנבים ,לטאות ושימפנזות ,יכול ללמד אותנו רבות על אודות אהבה וחמלה .סיפורים אמתיים אלה מעידים על אומץ הלב ,על המסירות ועל האהבה הנדיבות והמדהימות של חברינו מעולם החי ,ועל האופן שבו יכול טוב לבם לשנות אותנו בדרכים בלתי צפויות."אמנם אינני מאמין במלאכים ,אך אם יש מלאכים ,הם בוודאי מצויים בין ידידינו מממלכת החי".

דגלס אדמס, מחברו של הספר הפולחן הנפלא מדריך הטרמפיסט לגלקסיה, לוקח אותנו הפעם למסע מסוג שונה. ה"גלקסיה" שאנחנו מטיילים בה בהזדמנות אחרונה לראות היא כדור הארץ שלנו. יחד עם הזואולוג מארק קרווארדיין, הוא יוצא למסעות טבע מרתקים באידונזיה, בניו-זילנד, בסין, באפריקה ועוד. ובעלי החיים (והאנשים) הנדירים שהם פוגשים – הם "טיפוסיים" אחד לאחד. אבל הזמן אוזל. אדמס לא זונח לרגע את חוש ההומור הפנטסטי שלו אך העניין שבו הוא עוסק רציני. הסכנה הממשית של הכחדת מינים רבים של בעלי חיים היא אשר מביאה אותו להכריז: זאת ההזדמנות האחרונה לראות, ואולי להציל.

ניסויים בבעלי חיים (ויויסקציה) הם נושא השנוי במחלוקת כבר שנים רבות. המתנגדים להם נהגו להצביע בדרך כלל על אי המוסריות שבהם, בעוד שהתומכים בניסויים אלה טענו שטמונה בהם תועלת רבה לרפואה.

ספרו של הנס רוש, היסטוריון של הרפואה, מציע גישה אחרת וחדשנית לנושא. תוך בחינה מדוקדקת של ההיסטוריה של התגליות החשובות ברפואה הוא מוכיח, שבמקרה הטוב ניסויים בבעלי חיים אינם תורמים דבר לרפואת האדם, ובמקרה הרע הם בולמים את התקדמותה וגורמים אסונות כבדים לאנושות. הבחירה אינה בין חיי הילד שלך לבין חיי הכלב שלך, כפי שהדבר מוצג לעתים קרובות, אלא בין מדע אמיתי לבין שיטת מחקר שגויה, שאינה רק אכזרית לבעלי חיים, אלא מהווה גם פשע כלפי האנושות.

הספר מערער אפוא על עצם הבסיס לטיעוניהם של התומכים בוויויסקציה ומציגה כאחת ההונאות הגדולות של המאה ה-20.

זה ספר לאוהבי הסוסים, ובו מענה לשאלות רבות על חיי הסוס, ביותו ואילופו.

אלף את כלבך במו ידיך שם הספר במקור הוא 'כלב רע, כלב טוב' וזה מסביר הכל. ספר זה הוא אחד מהמפורטים ביותר בעולם לאילוף כל סוגי הכלבים חוץ מאשר גברים נשואים.

אילוף כלבים – המדריך השלם. מציג גישה חדשנית ונעימה לאילוף כלבים בני כל הגילים, המבוססת על שבחים וגמולי מזון. השיטה נחשבת לעדכנית ביותר בתחום אילוף הכלבים והיא המומלצת כיום מטעם האגודות האירופיות לצער בעלי – חיים ומניעת התאכזרות בבעלי חיים. ד"ר ברוס פוגל, המומחה המוביל בתחום התנהגות כלבים, מביא בספר זה תוכנית אילוף יסודית, בשורת שיעורים פשוטים. הוא מתאר את האמצעים הבסיסיים לשליטה על גורים, כגון אילוף מוקדם לשהייה במלונה והתרגלות לרצועה ולשגרת יום, וכן טכניקות מתקדמות יותר לכלבים בני כל הגילים, כגון צעידה בסמוך לרגלי הבעלים, שיבה על פי פקודה, הבאת חפצים ושליטה על נביחות. הספר מציג את כל שלבי האילוף, צעד – אחר – צעד, באמצעות יותר מ – 350 תצלומים מדגימים, החל בלמוד הרגלי נקיון בבית וכלה בשינוי הרגלים גרועים של כלב בוגר. כמו כן בוחן הספר עשרות בעיות התנהגות של כלבים בוגרים, למן רדיפה אחר מכוניות ובינ אדם ועד לשמירה על מזון ועצבנות יתר, מבאר את הסיבות לבעיה ומראה איך ניתן להתגבר עליה. "אילוף כלבים – המדריך השלם" מציג קורס שלם ורציף, נוח להפעלה על ידי בעל כלב. ד"ר ברוס פוגל, מחבר הספר, הוא רופא וטרינר, בעל מוניטין בינלאומיים בהתנהגות בעלי חיים. הוא כותב טור אישי בעיתונות הבריטית ומגיש תוכניות רדיו, וחיבר חמישה ספרים בנושא הטיפול בכלב.

הספר "בעלי החיים כמורים וכמרפאים" מביא סיפורים אמיתיים על ההשפעה הרבה של בעלי החיים על כל ההיבטים שבחיינו. בין הנשואים בספר: שותפות: בעלי החיים המלווים אותנו בעבודתנו ובשעות הפנאי שלנו, החיות כשומרות ומדריכות, מתקני הנשמה: החיות כמרפאות, שיעורים מהטבע, טוטמים, חלומות וחזיונות, הסתלקות רבת חן: אהבה, אובדן ומוות, הזאב: בעלי החיים כמיתוס וסמל, הלימוד נמשך. הספר מתאר את המתנות שבעלי החיים מעניקים לבני האדם, לפעמים עד כדי הצלת חייהם, ובמקרים אחרים בתמיכה מעוררת התפעלות. המטרה העיקרית של הספר היא להעלות את קרנם של בעלי החיים אשר תורמים רבות לאנושוך ולהגדיל את משמעותם בעינינו.

אריה זה"ב

בְּסֵפֶר נִפְלָא זֶה, מֶלֶךְ הַחַיּוֹת הוּא אַרְיֵה זָהָ"ב אֲמִתִּי. זָהָ"ב אֵלֶּה רָאשֵׁי הַתֵּבוֹת שֶׁל "זְהִירוּת בַּדְּרָכִים". הוּא מַגִּיעַ מִן הַגּ'וּנְגֶּל הַגָּדוֹל וְנִבְהָל מְאוֹד כְּשֶׁהוּא רוֹאֶה אֶת כָּל הָרַמְזוֹרִים וּמַעַבְרֵי הַחֲצִיָּה וְאֵינוֹ מֵבִין אֶת הַחֻקִּים וְהַכְּלָלִים. כְּשֶׁהוּא פּוֹגֵשׁ אֶת עִילַי, הַכֹּל מִתְבַּהֵר כִּי הַחַיִּים הַרְבֵּה יוֹתֵר בְּטוּחִים וְנִפְלָאִים כְּשֶׁיּוֹדְעִים אֶת הַכְּלָלִים וְנִזְהָרִים.
חֻקֵּי הַזָּהָ"ב מוּבָאִים בְּסִפְרָהּ שֶׁל לִימוֹר טַלְמוֹר בְּחֵן רַב וּבְהוּמוֹר. הָאַרְיֵה שֶׁל הַמְּאַיֵּר הַמֻּכְשָׁר שַׁחַר קוֹבֵּר כּוֹבֵשׁ אֶת לֵב הַקּוֹרְאִים הַצְּעִירִים וְהַדְּמֻיּוֹת כֻּלָּן יַחַד מַעֲבִירוֹת מֶסֶר הַהוֹפֵךְ אֶת הַסֵּפֶר לְסֵפֶר חוֹבָה לְיַלְדֵי גַּן וְכִתּוֹת א'-ב' בִּשְׁנוֹת הַמּוֹדָעוֹת הָרִאשׁוֹנוֹת שֶׁלָּהֶם לַחֲשִׁיבוֹת הַזְּהִירוֹת וְהַבִּטָּחוֹן בַּדְּרָכִים.

מדע כלב נפחד מכנס את זנבו בין רגליו? האם כלבים מביעים חרטה? מדוע כלבים רודפים אחרי זנבם? האם יש לכלבים חוש שישי? מדוע הכלב והכלבה "נקשרים" זה לזה בזמן ההזדווגות? מדוע יש גזעי כלבים כה זעירים? – זהו ספר לכל אוהבי הכלבים באשר הם.

האריה שאהב תות

"פעם היה אריה שאהב רק תות. לא בשר ולא גבינה, רק תות פשוט." יצירתה המחורזת, המשעשעת ורבת החן של תרצה אתר, שהפכה במרוצת השנים לקלסיקה, מוגשת בלבוש חדש, צבעוני ומהנה, עם איוריו הקומיים העשירים של דני קרמן.

האם אתה רוצה לראות את העולם מנקודת מבט של חתול? פתח את הספר הקטן הזה עבור הצצה ותוכל לקבל רמזים.

הכבשה שבאה לארוחת ערב

כַּאֲשֶׁר אֶל זְאֵבִיק הַזְּאֵב מַגִּיעָה אוֹרַחַת לֹא צְפוּיָה — הַכִּבְשָׂה הַקְּטַנָּה — הוּא מַתְחִיל לַחְלֹם עַל שַׁוַארְמָה עֲסִיסִית. אֲבָל לַכִּבְשָׂה הַקְּטַנָּה יֵשׁ חֲלוֹמוֹת מִשֶּׁלָּהּ — הִיא רוֹצָה לִהְיוֹת חֲבֵרָה שֶׁל זְאֵבִיק… זְאֵב עַרְמוּמִי אַךְ שׁוֹבֵה לֵב וְכִבְשָׂה עֲדִינָה אַךְ נְחוּשָׁה, מְכַכְּבִים בְּסִפּוּר מַצְחִיק וּמַפְתִּיעַ, עַל נִצְחוֹן הַלֵּב עַל הַבֶּטֶן וְעַל כּוֹחָהּ שֶׁל חֲבֵרוּת. "הַכִּבְשָׂה שֶׁבָּאָה לַאֲרוּחַת עֶרֶב" הוּא פְּרִי עֲבוֹדָתָם הַמְּשֻׁתֶּפֶת שֶׁל שְׁנֵי יוֹצְרִים אַנְגְּלִים יְדוּעִים: סְטִיב סְמוֹלְמֶן וְג´וֹאֶל דְרֵיְדֵמִי. "פָּשׁוּט לְהִתְפַּקֵּעַ מִצְּחוֹק." — דֵיְלִי מֵיְל

הכלב הזה ואני

אֵיךְ אֶפְשָׁר לָדַעַת מָתַי כֶּלֶב שָׂמֵחַ אוֹ עָצוּב אוֹ רָעֵב אוֹ עָיֵף? בְּקִצּוּר, אֵיךְ יוֹדְעִים מָה כֶּלֶב חוֹשֵׁב? מנקודת המבט של הילד השואל, בשפה בהירה ומובנת, משיבה לימור רוזנר על שאלות הקשורות ליחסי הגומלין של בני האדם עם ידידם הטוב ביותר – הכלב. בעזרת זיהוי סימני שפת הגוף של הכלב, יכולים הקוראים להכיר את חיית המחמד השכיחה ביותר, להבין את שפת הגוף של הכלבים, להפחית את רמת החרדה מהם ולרכוש ידידים חדשים רבים. במקוריות רבה חושפת לימור רוזנר את העולם כפי שהוא נתפס בעיני הכלבים ואת המסרים שבעלי חיים אלה מעבירים אלינו. הקריאה בספר טומנת בחובה חוויה ייחודית ומהנה. לימור רוזנר, שותפה בהקמת מערך כלבי הצלה בארגון זק"א,

אוסף מקסים של תצלומים אשר תופסים את מהות הכלבלב בליווי ציטוטים מאוהבי כלבים.

ספר זה הוא מדריך מיוחד לילדים להכרה ולזיהוי של בעלי חיים בישראל. המדריך מתאים לכל ילד והוא נוח לשימוש גם בחוץ וגם בבית.
כל בעל חיים הנזכר במדריך מתואר על פי גודלו, צבעיו וצורתו; וכן מסופר על אורח חייו, היכן הוא חי ואיפה אפשר לפגוש אותו, כיצד הוא מתרבה, האם הוא מסוכן ועוד. הספר גם מציין אם מדובר בבעל חיים מוגן ואם הילד רשאי לנסות לגדלו בבית, וכיצד.
השימוש במדריך פשוט ביותר ומתבסס על הצבע הבולט בבעל החיים. למשל, אם פגשנו בעל חיים שהצבע הבולט בו הוא צהוב, נפתח את הספר בקבוצת הדפים שפינתם העליונה מסומנת בצהוב ונדפדף בתמונות עד שנזהה את בעל החיים שאנחנו מחפשים.
במדריך מובאים כשבעים בעלי חיים, מן הנפוצים בארץ, ביניהם יונקים כגון החמור, העכבר והכלב; עופות כגון הבולבול, השקנאי והנשר; זוחלים כגון הצב, הלטאה והנחש; דוחיים כגון הצפרדע והקרפדה; דגי גרם כגון השפמנון והקרפיון; וכן חסרי חוליות כגון שבלולים, חרקים, סרטנים, נדלים, רבי רגליים, עכבישים ועקרבים.

אנו יכולים ללמוד רבות מעולמם של בעלי החיים. חלק מבעלי החיים מומחים בהישרדות ובהסתגלות לשינויים, מרביתם אינם חולים אף פעם בסרטן, אחדים מגלים כוח ואומץ לב ואחרים אוהבים להשתעשע. בעלי החיים מצביעים על הפוטנציאל הטמון בתוכנו, אך לפני שנוכל ללמוד מהם, עלינו לדעת איך לדבר איתם. ספר זה מחבר, אולי בפעם הראשונה, בין מיתוסים לעובדות, בדרך שתלמד אתכם לדבר את שפת החיות ולהבינה. הספר יפגיש אתכם עם בעלי החיים ויאפשר לכם לעבוד את כטוטמים וכרוחות – דרך הכרת התנהגותם בעולם הפיזי. מובאות בו טכניקות שיאפשרו לכם לקרוא את הסימנים ואת האותות שבטבע כדי שתוכלו להיפתח לתפיסות גבוהות יותר ואפילו לנבואה. הוא חושף את תפקידם הנסתר, המיסטי והארצי של ארבעים וחמש חיות, שישים ציפורים, שמונה חרקים ושישה זוחלים. בעלי החיים יהפכו לחלק מכם ויחשפו לפניכם את הדרן של כל צורות החיים. הם יחזירו לכם את ההתלהבות מהעולם ויחזקו את אמונתכם בקסמים, בחלומות ובאפשרויות.

חתולים הם מסקרנים, הם מסעירים, גאים, יהירים, הם משעשעים מעלים חיוך, מלטפים. הם חברה נהדרת

יש אלפי חתולים שחיים ברחוב. הספר הזה מספר את הסיפורים שלהם.

זהו מדריך שימושי לחובבי חיות המחמד- אותם בעלי חיים קטנים (או גדולים) שילדים ומבוגרים אוהבים לגדל. ואין הכוונה רק לכלבי שעשועים או דגי נוי. מגוון חיות המחמד שאנשים מטפחים בביתם הוא עצום: ארנבים ועכברים, אוגרים וחתולים, עיזים ושורקנים, תרנגולים לימנים וחמורים, תוכיים, דרורים, ציפורי שיר, צבים, נחשים וחומטים, ועד כהנה וכהנה.
בעזרת מדריך חיות המחמד אפשר לזהות בדרך פשוטה ומהירה כ270 מבעלי החיים הללו על מחלקותיהם – יונקים, עופות, דגים ועוד – חלקם נפוצים ביותר ואחרים נדירים שבנדירים.
בעלי החיים מחולקים לשבעה פרקים, המסומנים בצבעים שונים, ואין לו לקורא אלא לפתוח בצבע הנכון ולזהות את בעל החיים המבוקש לפי תמונתו.

הכלב היהודי הוא סיפורו של כורש, כלב מיוחד, שנולד בשנת 1935 למשפחה יהודית בגרמניה. זהו סיפור גבורה והישרדות, סיפור על חברות אמיצה הבוחן את משמעותה של נאמנות, ואת משמעותם של החיים בתקופות קשות ובכלל. זהו סיפור המסופר מפי הכלב, מנקודת מבטו של יצור נבון הרואה את העולם מגובה 50 ס"מ מעל פני הקרקע אך עם זאת מיטיב להבחין ולראות. סיפור המעניק תשובות רבות על השאלות מי מאיתנו הוא הכלב היהודי ובמה, אם בכלל, מותר האדם מן הכלב.

פוצקי

פּוּצְקִי הוּא כֶּלֶב אַפְרוּרִי שֶׁבָּא אֶל הָעִיר הַגְּדוֹלָה לְחַפֵּשׂ לוֹ בַּיִת חַם וּמִשְׁפָּחָה שֶׁיּוּכַל לֶאֱהוֹב. אֲבָל, עַד שֶׁיַּשִּׂיג אֶת מְבֻקָּשׁוֹ, הוּא נִקְלָע לְאֵרוּעִים הַדּוֹרְשִׁים הִתְעָרְבוּת שֶׁל כֶּלֶב נוֹעָז.

הספר עוקב אחר קבוצת חתולי בית אשר איבדו את מקום עבודתם בגלל המיתון, והפעילויות בהן הם עוסקים בתור מובטלים.

אני רוצה פיל

בקשתי מאבא ומאמא פיל ארוך חדק. הם לא הסכימו, ודי בצדק. הם אמרו: "פיל הוא אמנם חיה נחמדה, אבל גם מאוד מגושמת ומאוד כבדה". אמרתי להם: "אתם צודקים, אני מותרת, מוטב אחפש לי חיה אחרת".בסוף הולכים על כלב..

החתולים של תל אביב נראים בדיוק כמוה: מלוכלכים, מוזנחים ולא תמיד יפים. כמו העיר שלהם, גם הם מרתקים, פעלתניים ומקסימים. כל זה קורה לנו ממש מתחת לאף. מגובה של 20 ס"מ תל אביב שוקקת חיים, מלאה באהבות, מלחמות, וחלומות גדולים של חתולים קטנים. הספר מביא תמונות קצרות מחייהם של חתולים, שכמונו יוצאים לבלות, סובלים ממצוקת הדיור, ומחפשים מקורות פרנסה ואהבה. "עם הזנב לים", על תל אביב של החתולים.

ספר ייחודי המשלב דמיון, הומור ויצירתיות עם עולם הניהול. בספר תמצאו הדרכה כיצד לשפר את הכישורים בניהול אנשים וארגונים, כיצד לשפר את יחסי העבודה בין העובדים ובין המנהלים לעובדים, וגם כיצד לשפר את היחסים בבית, במשפחה ובקהילה. הספר כולל סיפורים מגוונים, המציגים שימוש במטאפורות להקניית מושגים וערכים משותפים לחברי הארגון, ומסייעים לפתרון בעיות נפוצות בארגונים שונים. הספר מיועד למנהלי ארגונים במגזר הפרטי והעסקי, השירות הציבורי ומנהלי מערכות חינוך, לאנשי מדעי ההתנהגות, הורים ובעצם לכולם – כי הרי כולנו נמצאים במערכות של אנשים. הספר משלב נסיון ניהולי עשיר של המחבר והוראת הניהול במסגרות מגוונות, עם יכולת ביטוי מרעננת ומבדחת ונימה אופטימית על עולם הניהול ופיתוח המנהלים. הספר מכיל מגוון סיפורים קצרים הנקראים בשטף ובחיוך על השפתיים.

דילוג לתוכן